Twitter Askıya Alınan Hesabı Açma

Twitterda kullandığınız uygulamalar, tweetlerinizdeki içerikler, takip ederken kullandığınız kodlar ya da üst üste yaptığınız takip, beğeni gibi işlemler yüzünden bazen hesabınız geçici olarak kapatılabilir, bazen ise askıya alınabilir. Geçici olarak kapatıldığında robot olmadığınızı kanıtlamanız için bir görsel ekran gelir ve daha sonra telefonunuza şifre isteyerek hesabınızın aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

Fakat askıya alındığı durumda bu işlem bu kadar kolay olmuyor. Bunun için twittera bildirimde bulunmanız gerekiyor. Bu bildirimi nasıl yapabilirsiniz şimdi ondan bahsedelim. Öncelikle hesabınıza giriş yapın ve daha sonra bu linke tıklayın.

Profiliniz ve hesap ayarlarınız hakkında her şey bölümünün altında bulunun askıya alınmış hesaplara tıklayın. Daha sonra açılan sayfada askıya alınmış hesaplar bölümünün altındaki Askıya alınmış hesaplar hakkında kısmına tıklayarak bilgilendirme metnine ulaşalım.

Hesabımı yeniden kullanıma açabilir miyim?  bölümünün altında İtiraz ederseniz hesabınızı yeniden kullanıma açabiliriz diye bir kısım bulunmakta. Bu kısmın en sonunda itirazda bulunun diye bir link var bu linke tıklıyoruz. Linke tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir form karşınıza gelecektir.

Formda gerekli bilgileri doldurun. Bu formdaki önemli kısım sorunun tanımı kısmı. Bu kısımda yanlışlıkla hesabın askıya alındığını, aslında bir şey yapmadığınızı (yapmayanlar için) anlatan bir içerik ekliyorsunuz. Bu içerik İngilizce olmalı. Daha sonra itirazı tamamlıyorsunuz. Bu işlemi günde 3 kere yapsanız yeter. Maksimum 3 gün içerisinde hesabınız tekrardan aktif hale gelecektir.

ÖNEMLİ: Twitter size hesabınızı açmanız için mail yollayacaktır. Hesabınızın şifresini değiştirip girebilirsiniz gibi. Bu yüzden maillerinizi kontrol ediniz.

Furkan Aktaş

Bilgisayar Mühendisiyim. Microsoft MCSA Web Applications Sertifikasına Sahibim. Aktif iş hayatımda Full Stack .Net Developer olarak çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir