Yeniden Doğmaya Var Mıyız ?

Zaman hızlıca akıp geçiyor ve siz büyüdüğünüzü, hayallerinize yaklaştığınıza zannederken aslında her geçen gün her şeyi biraz daha kaybediyorsunuz. Çünkü zaman ilaç değil bir virüstür. Bu virüs sizi etkisi altına aldığında size her şeyi erteleme fırsatı verir. Özellikle de kendinizi.

Bu virüsten kurtulmanın tek ilacı, tek yolu var. Kendiniz… Evet yanlış duymadınız her şeyin tedavisi olduğunuz gibi zamanın tedavisi de yine sizsiniz. Çünkü eğer siz isterseniz zaman durur, isterseniz zaman kısalır, isterseniz zaman uzar. Her şey sayısal verilerle sağlanmaz. Zaman kısalır deyince 24 saat 20 saat olmayacak ama 20 saatmiş gibi gelecek. Her şey sizin elinizde. Mutsuzken zamanı daraltmak, huzurluyken zamanı arttırmak, mutluyken zamanı durdurmak…

Şuan bunu bende biliyorum ama bunları yapacak gücüm yok, uğraşsam da yapamıyorum ya da ne yapacağımı bilmiyorum seslerini duyar gibiyim. İşte tam da bu nokta da bu yazı size yapmanız gereken şeyi gösteriyor. Aynanın karşısına geçin. Kendinize bakın ne istediğinizi, ne düşündüğünüzü, hayallerinizi, umutlarınızı, kaygılarınızı, üzüntülerinizi aklınıza gelebilecek her şeyi ama her şeyi kendinize söyleyin. Geçin dertleşin kendinizle. Eğer ailenizden çekiniyorsanız kısık sesle yapın ama sesinizi duyun. Bir kere bunları duyun ki bir daha duymanıza gerek kalmasın. Her şey bittikten sonra ağlayın zaten ben demesem bile zaten bir zamandan sonra kendinize kızıp, başkalarının size yaptıklarını hatırlayınca ağlayacaksınız. İçinizi dökün rahatlayın bırakın kendinizi. Bugün üzülün. Bugün üzülün ki başka gün üzülmek zorunda kalmayın.

Evet şimdi rahatladınız. Rahatlamasanız bile en azından eskisinden daha iyisiniz. İşte bugün sizin yeniden doğdunuz gün olacak. Şimdi yapmanız gereken en önemli şey hayatınızdaki her şeyi boş vermeyi öğrenmek. Eğer bu yazımı beğendiyseniz diğer yazımda da bunu anlatmak isterim. Umarım birazcıkta olsa size yararım olmuştur. Kendinize iyi bakın. Unutmayın önünüzdeki taşlar aslında içinize attıklarınızın ta kendisidir.

Yazar: Anonim

Sizde yazı yazmak istiyorsanız tıklayın.

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Furkan Aktaş

Bilgisayar Mühendisiyim. Microsoft MCSA Web Applications Sertifikasına Sahibim. Aktif iş hayatımda Full Stack .Net Developer olarak çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir