Yanılıyoruz

Bir zaman geliyor her şeyden ve herkesten sıkılıyorsun, bunalıyorsun. Yaşamak böyle sanki ağır geliyor. O an herkesten, her şeyden uzaklaşmaya başlıyorsun. Kendini dünyadan soyutlamaya çalışıyorsun. Çünkü her şeyin böyle daha iyi olacağını düşünüyorsun.

Sonra zaman geçiyor etrafında parmakla sayılabilecek kadar az insan kalmış ve hergün aynı rutin şeyleri yapıyorsun. Bakıyorsun ben böyle mutluyum diyorsun ama aslında hiç mutlu olmuyorsun. Çünkü eğlenmiyorsun, gerçek mutluluğu yaşayamıyorsun. Daha sonra bu durumdan kurtulmak için çabalıyorsun. Hayatına yeni insanlar almaya çalışıyorsun. Ama bakıyorsun insanlardan o kadar çok uzaklaşmışsın ki yeni birileriyle konuşmak bile sana eziyet geliyor. Sonra yine kendi kendine konuşuyorsun. Diyorsun en azından böyle hayatıma birileri girmeyince bana zarar veren, beni yaralayan, beni üzen hiçbir şey olmuyor. O yüzden bu uzaklaşma halim devam etsin. Ama düşünmüyorsun, düşünmüyoruz; bir iki kişi yüzünden bütün insanlara kötü bakılmaması gerektiğini ya da bir insanın sizi mutlu edebileceğini, küçük bir sözle hayatınıza renk katacağını, size yazdığı bir günaydın mesajıyla gününüzün iyi başlayacağını. Çünkü o kadar çok insanlardan uzaklaşmışız ve o kadar çok bu mutsuz ruh halini benimsemişiz ki her şeye kötü tarafından bakıyoruz. İyi taraflar yok olmuş gibi.

İşte bu yüzden insanlardan uzaklaşmayın. İnsanlarla konuşun tanışın buluşun gezin eğlenin. Evet arada kötü insanlar çıkacak ama o kötü insanlar için kendinize ceza vermeyin. Siz hayatınıza size iyi gelen insanlarla devam edin. Eğer gerçek mutluluğu istiyorsanız bu dediklerime biraz kulak verin. Emin olun hayatınız güzelleşecek.

Son olarak bu yazıyı okuduktan sonra aynanın karşısına geçip gözlerinizin içine bakın ve aslında şu kısacık ömrümüz de hiçbir şey için üzülmemeniz gerektiğini, mutlu olmanız gerektiğini, insanlardan uzaklaşmamanız gerektiğini  ve her şeye rağmen gülümsemeniz gerektiğini kendinize söyleyin.

UNUTMAYIN DÜNYADA SİZDEN BİR TANE DAHA YOK !

Yazar: Anonim

Sizde yazı yazmak istiyorsanız tıklayın.

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Furkan Aktaş

Bilgisayar Mühendisiyim. Microsoft MCSA Web Applications Sertifikasına Sahibim. Aktif iş hayatımda Full Stack .Net Developer olarak çalışmaktayım.

One thought on “Yanılıyoruz

  • Aralık 20, 2018 tarihinde, saat 11:01 am
    Permalink

    İyilikten her zaman iyilik doğmaz hayata iyilikle bakmak yanlıştır hayat zordur hayat mücadeleyi sever x bir kişi mücadele etmez ve kendine güveni yoksa herkes seni ezer unutma !! kardeşim düşenin dostu olmaz bu hayatta imtihan dünyasındaki bu sınavı geçmeyi her müslüman’a nasip etsin.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir