Masaüstü Simgelerini Gösterme Ve Kısayol

Bu yazıda sizlere bilgisayarım, geri dönüşüm kutusu gibi masaüstü simgelerini nasıl ekleyip çıkarabileceğinizi ve masaüstüne kısayol oluşturmayı anlatacağım.

Masaüstü Simgelerini Getirme (Bilgisayarım/Geri Dönüşüm)

Masaüstü simgeleri sağ tık gönder kısayol oluştur şeklinde eklenemiyor. Bu simgeleri eklemek için masaüstüne sağ tık yapıp kişiselleştir diyoruz. Sol taraftan temalar diyoruz. Temalar ekranındaki ilgili ayarlar alanına masaüstü simge ayarları seçeneği geliyor tıklıyoruz. Açılan pencerede istediğimiz simgeleri seçerek uygula tamam diyoruz ve masaüstüne simgelerimiz gelmiş oluyor. Simge değiştir diyerek simgeleriyle oynama yapabilirsiniz.

Kısayol Oluşturma

Herhangi programın kısayolunu oluşturmak için programın dosyalarının bulunduğu konuma gidiyoruz. Daha sonra kısayolunu oluşturmak istediğimiz exe dosyasına sağ tık yapıp gönder seçeneğinin altındaki Masaüstü (kısayol oluştur) seçeneğini seçiyoruz. Ve masaüstüne kısayolumuz gelmiş oluyor. Bu işlemleri klasörler içinde aynı yolu izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Furkan Aktaş

Bilgisayar Mühendisiyim. Microsoft MCSA Web Applications Sertifikasına Sahibim. Aktif iş hayatımda Full Stack .Net Developer olarak çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir