Bootstrap Nedir ?

Bootstrap, web sayfaları ve web tabanlı uygulamaların ön yüzlerini geliştirmek için kullanabileceğiniz bir uygulama geliştirme çatısıdır. (framework)

Bootstrap’in temelini html, css, js oluşturur.

Ücretsiz ve açık kaynak kodludur. Açık kaynak kodlu olmasından dolayı kaynak kodlarını indirerek kendinize göre düzenleyip, değiştirebilirsiniz.

Bootstrap, mobile first yaklaşımını benimsemektedir. Bu yaklaşımda öncelikle mobil cihazlar hedef alınır. Küçük ekranlardan büyük ekranlara doğru giden bir geliştirme yaklaşımıdır.

Peki Neden Bootstrap ?

Bootstrap birçok hazır bileşen barındırır. Bu bileşenleri öğrenmesi ve kullanması kolaydır. Bootstrap kullanarak web sayfalarınızı daha kısa sürede oluşturabilirsiniz.

Bootstrap kullanarak responsive (duyarlı) tasarım oluşturabilirsiniz. Böylelikle web sayfanızı tüm cihazlarda ve tüm ekran boyutlarında kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bootstrap, tüm önemli tarayıcıların ve platformların en yeni, kararlı sürümlerini destekler. Böylelikle oluşturduğunuz web sayfalarının tüm tarayıcılarla uyumlu bir şekilde çalışıp çalışmayacağını düşünmek zorunda kalmazsınız.

Furkan Aktaş

Bilgisayar Mühendisiyim. Microsoft MCSA Web Applications Sertifikasına Sahibim. Aktif iş hayatımda Full Stack .Net Developer olarak çalışmaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir