Usb Bellek Dosyalar Gözükmüyor

Flash belleğinizin içerisinde veri var ama göremiyorsanız bu sorunu çözmek için birçok alternatif yol anlatacağım.

Denetim Masası -> Görünüm ve kişiselleştirme -> Dosya Gezgini Seçenekleri yolunu kullanarak dosya gezgini seçeneklerine geliyoruz. Açılan pencerede görünüm sekmesine geçiyoruz. Daha sonra resimdede gösterdiğim gibi Gizli dosya,klasör ve sürücüleri göster seçeneğini seçiyoruz ve Korunan işletim sistemi dosyaları gizle seçeneğindeki tiki kaldırıyoruz.

Daha sonra uygula diyoruz. Tamam diyerek çıkıyoruz. Flash belleğinizin içine girin. Orada isimsiz, flash bellek şeklinde bir simge oluşmuş olacak ona tıklayın. Dosyalarınız gözükmüş olacak. Bir daha böyle sorun olmaması için flash bellekteki dosyalarınızı bir yere kopyalayıp flash belleğinizi biçimlendirin.

Bu yol olmadıysa diğer bir alternatif yol:

Başlat kısmına çalıştır yazıp açılan pencereye cmd yazarak ya da windows+R kombinasyonu kullanıp açılan pencereye cmd yazarak komut istemi pencerisini (CMD) açıyoruz. Verdiğim koduyu oraya yazıp entere basın. Yanıp sönen imleç bir alt satıra geçtiğinde işlem tamamlanmış olacak. Daha sonra flash belleğin içine girip verilerinizi alabilirsiniz.

Benim flash belleğimi taktığımda F sürücüsünde açtığı için F yazdım sizde hangi sürücüde açarsa o harf ile değiştirin.


attrib -H -R -S /S /D F:\*.*

  • -H: Gizlilik özelliğini kaldırır.
  • -R: Sadece okunabilirliği kaldırır.
  • -S: Sistem özelliğini kaldırır.
  • /S: Tüm klasör, dosyalara ve alt klasörlere uygulanmasını sağlar.
  • /D: Klasörlerede uygular.
  • E: Flash belleğinizin açıldığı sürücü harfi.

Son olarak önereceğim bir alternatif yol:

İlk başta yaptığınız gizli klasör açma işleminden sonra hala dosyalarınızı göremediyseniz, flash belleğinizin içine girip sağ üstteki arama kısmına nokta işareti koyun. Bütün dosyaların uzantısı olduğu için belgeleriniz önünüze gelecektir.

Furkan Aktaş

Bilgisayar Mühendisiyim. Microsoft MCSA Web Applications Sertifikasına Sahibim. Aktif iş hayatımda Full Stack .Net Developer olarak çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir