Word Sayfa Numarasını İstenilen Yerden Başlatmak

Word’de genelde kapak ve içindekiler kısmı haricindeki alanların numaralandırılması istenmektedir. Önce kapaktan itibaren numaralandırmayı, daha sonra istenilen sayfadan itibaren numaralandırmayı anlatacağım.

Baştan Sona Numaralandırma:

Baştan sona numaralandırma yapmak için Ekle menüsüne tıklıyoruz. Daha sonra Üst bilgi ve alt bilgi alanında bulunan sayfa numarasına tıklıyoruz. Sayfanın sonu -> Düz numara 2 yi seçerseniz sayfanın alt ortasına numaraları eklemiş olacaktır.

İstenilen Sayfadan Sonrasını Numaralandırma:

  1. Hangi sayfadan numaralandırmaya başlamak istiyorsak oraya bir kere tıklıyoruz ve fare imlecinin oraya gelmesini sağlıyoruz.
  2. Düzen -> Kesmeler -> Sonraki Sayfa diyerek kesme uyguluyoruz.

3. Ekle -> Sayfa Numarası -> Sayfanın Sonu yolunu kullanarak sayfamıza numara ekliyoruz.

4. Numarayı ekledikten sonra Alt ve üst bilgiyi kapatmadan ayar yapmaya devam ediyoruz. Tasarım sekmesindeki öncekine bağla seçeneğinin işaretini kaldırıyoruz.

5. Aynı sekmede bulunan Sayfa Numarası bölümüne gelip Sayfa Numaralarını Biçimlendire tıklıyoruz.

6. Sayfa numaralandırmayı Önceki Bölümden Devam Et yerine Başlangıç yapıyoruz ve o sayfanın hangi numaradan başlamasını istiyorsak onu yazıyoruz ve tamam diyoruz.

7. Gördüğünüz gibi o sayfadan itibaren numaralandırılmaya başlandı. Son olarak fark ettiyseniz o sayfadan önceki numaralarda duruyor. Bu numaraları kaldırmak için belgemizin ilk sayfasına geliyoruz ve numarasını siliyoruz. Bu numarayı silince bizim kesme attığımız sayfaya kadar olan tüm numaralar da silinmiş oluyor. Alt ve üst bilgiyi kapat diyerek numaralandırma işlemimizi başarı ile tamamlamış oluyoruz.

Furkan Aktaş

Bilgisayar Mühendisiyim. Microsoft MCSA Web Applications Sertifikasına Sahibim. Aktif iş hayatımda Full Stack .Net Developer olarak çalışmaktayım.

One thought on “Word Sayfa Numarasını İstenilen Yerden Başlatmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir